Sdílet na Facebooku

Letovisko Cesenatico na pobřeží Jadranu

Cesenatico je přístavní město na pobřeží Jaderského moře. Je to středně velké město, ve kterém žije kolem 20.000 obyvatel. Casenatico se nachází se v provincii Forlì-Cesena v regionu Emilia-Romagna, asi 30 km jižně od Ravenny. Cesenatico je také situováno asi 15 kilometrů od města Casena, kterému sloužilo jako přístav a se kterým ho pojí zajímavá historie. Dnešní Cesenatico je oblíbené turistické letovisko. Mají zde námořní muzeum (Museo della Marineria), kde si můžete prohlédnout historické rybářské lodě. Velkou zajímavostí je také 118 m vysoký mrakodrap.

Letovisko Cesematico

Cesenatico bylo založeno roku 1302 jako malá rybářská vesnice. Dodnes se zde dochovalo část opevnění ze 14. století, které dává přičichnout historické atmosféře města. V 16. století se z osady stalo ekonomicky významné město. Zásluhu na tom měl především Leonarda da Vinci, který navrhl nový přístav, jenž se stal důležitým centrem obchodu na Jadranu.

Právě ze zdejšího přístavu vyplul také v srpnu 1849 vlastenec Giusseppe Garibaldi spolu s 200 muži a 13 rybářskými loděmi, aby osvobodili Benátky. Po několik století bylo Cesenatico centrem přímořského ruchu, rybářství a obchodu.

Pohled na Casenatico od moře    Rozpálené italské Cesematico

Grand hotel v městě Cesematico

Dnešní Casenatico je moderní letovisko. Přístav je ukryt v kanálech ve vnitrozemí a dnes slouží především jen menším osobním lodím. Díky tomu prakticky celé pobřeží města tvoří nádherné písčité pláže. Ty jsou navíc chráněny kamennými vlnolamy, jenž se nachází asi 300 metrů od břehu. Tato část města je moderní a nechybí ani plážová promenáda. Uprostřed promenády se tyčí 118 metrů vysoký mrakodrap Grattacielo di Cesenatico, který svého času patřil mezi 30 nejvyšších budov v Evropě. Postavený byl v roce 1958, má 35 pater, z čehož 30 pater slouží k bydlení (je zde 120 bytů).

Stará část města Cesematico    Historické lodě v Casematicu mají i své muzeum

V severní části města za přístavem se nachází poměrně velký aquapark (vodní park Atlantica – atlanticapark.it), dále na sever město volně srůstá s dalším turistickým letoviskem Pinarella a Cervia. Na jihu města je pak Park (Parco de Levante) a hned za ním následuje letovisko Valverde a ještě dále Gatteo A Mare.

Noční romantika Cesematica

Cesenatico je velmi hezké a oblíbené letovisko, které nabízí spoustu možností, jak prožít dovolenou.

Více na oficiálním webových stránkách www.comune.cesenatico.fc.it (pouze italsky).

Jedna ze zajímavých soch v Cesematicu    Vzácný pohled na prázdnou pláž městečka Cesematica

Komentáře jsou uzavřeny.