Sdílet na Facebooku

Letovisko Rimini

Rimini je velké a oblíbené italské přímořské letovisko, které se nachází na severovýchodě Itálie. V současnosti má Rimini zhruba přes 140 000 obyvatel.

Historie města

Rimini založili již staří Etruskové. Velkou stopu ve zdejší osadě však zanechali staří Římané, takže ve městě najdete celou řadou památek ze slavné římské doby. Nepřehlédnutelnou stopu zanechali ve městě také křesťané, kteří zde stavěli kostely už ve čtvrtém století našeho letopočtu. Z historického hlediska je Rimini živou učebnicí různých architektonických stylů a slohů.

Nádherná pláž v Rimini

Současnostná podoba města

V současné době je Rimini hojně navštěvovaným městem kvůli svým krásným historickým památkám.

Pokud budete hledat ve městě památky po starých Římanech, tak se běžte podívat na prastarý most, který pamatuje zlaté časy starého Říma. Most byl postaven za panování známého římského císaře Tibéria, který panoval v letech 14 až 37 našeho letopočtu.

Narvaná pláž v Rimini    Písčitá pláž v Rimini je obrovská

Další významnou římskou památkou je Augustova brána, která pamatuje již také velmi mnoho. Byla totiž postavena už roku 27 před naším letopočtem. Augustova brána byla postavena z krásného mramoru, takže se na svém místě nádherně vyjímá. Mnozí kunsthistorici mají za to, že se jedná o jednu z nezachovalejších bran v celé Itálii. Augustova brána je tedy nezaměnitelným symbolem města Rimini, takže se objevuje na mnohých suvenýrech.

Trocha klidu na pláži v Rimini

Středem historického centra je Piazza Cavour, kde se odehrává hlavní dění ve městě. Na samotném náměstí stojí také velké množství nádherných a velmi cenných historických klenotů. Na prvním místě zmiňme nádherný palác Pallazzo dell´Arengo, který byl vybudován již ve 13. století. Krásným architektonickým dílem je rovněž krásná kašna „Fontana della Pigna“, kterou oceňoval i proslulý vynálezce a renesanční malíř Leonardo da Vinci. Za hodno pozornosti stojí i socha svatého otce Pavla pátého, kterou finančně dotovala zámožná italská rodina Malatesta.

Přístav v Rimini    Prázdninový ruch města Rimini

Zajímavosti Rimini

V Rimini se narodil světově uznávaný režisér Federico Fellini. Na své rodné město nedal slavný režisér nikdy dopustit, takže zde natočil také jeden ze svých filmů. Tento film se jmenoval Amarcord. Jedná se o autobiografický snímek, ve kterém režisér vzpomíná na své mládí a dospívání. Film byl natočen v roce 1973 a v roce 1975 obdržel Oskara za nejlepší zahraniční film.

Centrum Rimini

Noční část starého Rimini

Komentáře jsou uzavřeny.