Sdílet na Facebooku

Město Numana

Numana je menší přístavní městečko v provincii Ancona v kraji Marche. Trvale zde žije 3.924 obyvatel (k datu 28.2.2009). Zdejší oblast je poměrně kopcovitá a Numana leží na úpatí hory Monte Conero, která dosahuje výšky 572 metrů nad mořem. Numana má vlastně dvě části a to staré město, které se dnes nachází na severu a srůstá s dalším malým městečkem Sirolo. Tato stará část leží na útesu s nádherným výhledem na moře. Pod tímto útesem je mimochodem nádherná pláž obklopená skalami, která nesmí chybět v žádném katalogu cestovní kanceláře.

Nová Numana se nachází jen kousek na jih přímo u moře. Město má vlastní poměrně velký přístav oddělený vlnolamem. Hned vedle něj, opět směrem na jih začínají široké písčité pláže, které se táhnou kilometry daleko. I když nutno dodat, že velkou část pláže si ukrajují nekonečné hradby hotelových slunečníků.

Město má bohatou historii, která sahá až do antiky do roku 295 před našim letopočtem. Nikdy však nebylo moc významné a proto zde není ani moc památek. Za zmínku stojí snad jen procházka úzkými uličkami srůstajícího městečka Sirolo.

Komentáře jsou uzavřeny.