Sdílet na Facebooku

Porto Potenza Picena

Porto Potenza je pobřežní turistické letovisko a středně velká obec v provincii Macerata v regionu Marche. Trvale zde žije 7.154 obyvatel. Město se nachází na pobřeží Jaderského moře , mezi Porto Recanati (9 km na sever) a Civitanova Marche (8 km na jih).

Zhruba 7 kilometrů na západ ve vnitrozemí se pak nachází město Potenza Picena, pod kterou toto především letní letovisko administrativně spadá. Mezi Porto Potenza a Civitanova se nachází ústí řeky Asola.

Městečko je velmi oblíbeným turistickým letoviskem. Porto Potenza Picena, spolu s Porto Recanati a Civitanova Marche je jedním z letovisek provincie Macerata. Zdejší pláže jsou oceněné modrou vlajkou a mnohokrát si již tuto prestižní certifikace uhájily. Pláže zde jsou písčité a díky tomu, že Porto Potenza nemá žádný přístav, tak se táhnou po celé délce města. Velkou výhodou zdejších pláží je také jejich velká šířka.

Jinak Porto Potenza Picena je městečko, které je hodně úzké ale dlouhé. To znamená, že je rozprostřeno hlavně podél pláží. Ve středu, tedy přirozeném centru obce se nachází středověká pevnost. Mezi městem a pláží vedou ještě vlakové koleje, takže plážovou promenádu zde nemají.

Porto Potenza se nachází v těsné blízkosti dálnice A14, takže je výborně dopravně dostupné.

Více se můžete dozvědět na oficiálních stránkách města www.portopotenzapicena.com (pouze v italštině).

Komentáře jsou uzavřeny.