Sdílet na Facebooku

Porto Recanati

Porto Recanati je menší město a oblíbené turistické letovisko na pobřeží Jaderského moře v oblasti Marche, provincii Macerata. Trvale zde žije 12.000 obyvatel (k datu 28.2.2009). Město bylo založeno již roku 184 př. nl Římany při kolonizaci Jadranu.

Za vlády císaře Fredericka II. v 13. století zde začali stavět hrad, který se podařilo dostavět až v 15. století. Ve stejném století se také objevily plány na stavbu přístavu, který se bohužel nepodařilo realizovat dodnes.

Dnešní Porto Recanati je typické plážové letovisko. Město se táhne úzkém pruhu podél pobřeží. Je zde krásné malé historické jádro se zmíněným hradem. Převládají zde spíše úzké uličky typických pobřežních domečků. Stejně tak hotely jsou zde spíše menší.

Pláž se táhne po celé délce města. Není jenom písčitá, ale spíše písčito oblázková. Navíc je poměrně široká, takže se sem vejde opravdu hodně lidí. Co je poměrně netypické jsou kamenné vlnolamy. Ty se nachází v průměru kolem 50 metrů od pobřeží kolem severní části městského pobřeží.

Komentáře jsou uzavřeny.