Sdílet na Facebooku

Porto Sant Elpidio

Porto Sant Elpidio je pobřežní město v provincii Fermo v kraji Marche. Obec má 25.071 stálých obyvatel. Porto Sant Elpidio je poměrně dlouhá a úzká obec, která se rozprostírá hlavně v bezprostřední blízkosti pobřeží. Na okraji města také vede dálnice A14, která zajišťuje výbornou dopravní dostupnost.

Městečko má poměrně krátkou historii. V době renesance zde vznikla malá rybářská vesnice. Porto Sant Elpidio se rozrůstala jen velmi pomalu. Teprve až roku 1952, si obec získala nezávislost na mateřském městě ve vnitrozemí Sant’Elpidio a Mare (vzdálené 7 kilometrů na západ).

Město má hodně moderní zástavbu. Jedinou výjimkou je pár historických rezidencí. Jako například Villa Murri – historické rezidence postavená v první čtvrtině devatenáctého století. Ulice jsou pravoúhlé, uspořádané hezky do bloků. Mezi městem a pláží se nachází malý park s pěší zónou. Pak už následuje jenom pláž. Ta se táhne po celé délce města a je široká a písčitá.

V roce 2006 bylo ve městě slavnostně otevřeno divadlo. V létě se zde od té doby koná divadelní festival zaměřený na představení pro děti.

Více se můžete dozvědět na oficiálních stránkách města www.comune.porto-sant-elpidio.ap.it (italsky).

Komentáře jsou uzavřeny.