Pesaro

Pesaro je velké italské město, které se nachází ve středu země, konkrétně v regionu Marche. Jedná se o důležité přímořské letovisko, které má v současné době něco přes 94 000 obyvatel. Je to druhé největší město v regionu hned za Anconou, která se nachází také u moře a to asi 80 kilometrů směrem na jih. Pesaro je oblíbené letovisko. Město má také malý přístav.

Italské město Pesaro a moře

Pokračování článku »

Letovisko Rimini

Rimini je velké a oblíbené italské přímořské letovisko, které se nachází na severovýchodě Itálie. V současnosti má Rimini zhruba přes 140 000 obyvatel.

Historie města

Rimini založili již staří Etruskové. Velkou stopu ve zdejší osadě však zanechali staří Římané, takže ve městě najdete celou řadou památek ze slavné římské doby. Nepřehlédnutelnou stopu zanechali ve městě také křesťané, kteří zde stavěli kostely už ve čtvrtém století našeho letopočtu. Z historického hlediska je Rimini živou učebnicí různých architektonických stylů a slohů.

Nádherná pláž v Rimini
Pokračování článku »

Letovisko Cesenatico na pobřeží Jadranu

Cesenatico je přístavní město na pobřeží Jaderského moře. Je to středně velké město, ve kterém žije kolem 20.000 obyvatel. Casenatico se nachází se v provincii Forlì-Cesena v regionu Emilia-Romagna, asi 30 km jižně od Ravenny. Cesenatico je také situováno asi 15 kilometrů od města Casena, kterému sloužilo jako přístav a se kterým ho pojí zajímavá historie. Dnešní Cesenatico je oblíbené turistické letovisko. Mají zde námořní muzeum (Museo della Marineria), kde si můžete prohlédnout historické rybářské lodě. Velkou zajímavostí je také 118 m vysoký mrakodrap.

Letovisko Cesematico

Pokračování článku »

Porto Potenza Picena

Porto Potenza je pobřežní turistické letovisko a středně velká obec v provincii Macerata v regionu Marche. Trvale zde žije 7.154 obyvatel. Město se nachází na pobřeží Jaderského moře , mezi Porto Recanati (9 km na sever) a Civitanova Marche (8 km na jih).

Zhruba 7 kilometrů na západ ve vnitrozemí se pak nachází město Potenza Picena, pod kterou toto především letní letovisko administrativně spadá. Mezi Porto Potenza a Civitanova se nachází ústí řeky Asola.

Pokračování článku »

Porto Sant Elpidio

Porto Sant Elpidio je pobřežní město v provincii Fermo v kraji Marche. Obec má 25.071 stálých obyvatel. Porto Sant Elpidio je poměrně dlouhá a úzká obec, která se rozprostírá hlavně v bezprostřední blízkosti pobřeží. Na okraji města také vede dálnice A14, která zajišťuje výbornou dopravní dostupnost.

Městečko má poměrně krátkou historii. V době renesance zde vznikla malá rybářská vesnice. Porto Sant Elpidio se rozrůstala jen velmi pomalu. Teprve až roku 1952, si obec získala nezávislost na mateřském městě ve vnitrozemí Sant’Elpidio a Mare (vzdálené 7 kilometrů na západ).

Pokračování článku »

« Starší články